Тілдерді дамыту бөлімі

М.Әуезов атындағы ОҚУ Тілдерді дамыту бөлімі :

• қазақ, орыс, ағылшын және басқа да шетел  тілдерін оқыту бағдарламаларын;

• аударма қызметтерін (қазақ, орыс, ағылшын);

• ағылшын тілінде дәріс жүргізетін профессор-оқытушылар  құрамы мен пәндерді ағылшын тілінде оқитын білім алушылар үшін кеңес беру қызметтерін  ұсынады, ұйымдастырады және өткізеді.

Жетекшісі

Жамантаева Ақтолқын Әлиярбекқызы-п.ғ.м.,аға оқытушы, қазақ, орыс тілдерін жетік меңгерген.

Мемлекеттік мекеме қызметкерлеріне қазақ тілінен сабақ беретін оқытушылар арасында өткен «Қазақ тілінің үздік оқытушысы», 2008ж.

«Өрлеу» біліктілікті арттыру Ұлттық орталығы АҚ-ның қолдауымен Германия Федеративтік Республикасы Дюссельдорф қаласының INTAMT халықаралық бөлімінде «Жоғары білім аймағындағы университет педагогикасы мен әдістемесінің инновациясы» атты біліктілікті арттыру тағылымдамасынан өтіп, арнайы сертификат алды.(2013ж.)

«М.Әуезов атындағы ОҚМУ үздік тіл маманы» номинациясының иегері, (2016ж.)

Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі Тіл саясаты комитетінің төрағасы Ә.Қабаевтың атынан «Құрмет грамотасымен» марапатталды. (2022ж.)

Бірнеше ғылыми -танымдық журналдарда, қоғамдық-саяси газеттерде мақалалары жарық көрген. «Өзге ұлт өкілдеріне мемлекеттік тілді оқытудың технологиялары», атты облыстық семинар-тренингте, «Қазақстан білім қоғамы жолында: ғылым, білім және мәдениет дамуындағы инновациялық бағыты»халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференцияларда, «Тіл меңгеру, оқыту әдістемелері мен тілдік білімді бағалау ерекшеліктері» атты семинарларда университет, қалалық, облыстық деңгейлерде ұйымдастырылып жатқан іс-шараларда баяндама жасап, Алғыс хаттармен марапатталған.

«QAZAQTANU» Республикалық ғылыми журналына « Қазақ және ағылшын тілдерінде төрт-түлікке қатысты метафоролар мен идиомалардың қолданылуы» атты мақаласы жарық көрді. (2022ж.)

«Шымкент Келбеті» қоғамдық-саяси газетіне «Жастардың тілі неге шұбарлануда? атты мақаласы жарық көрді. (2023ж.)

А.Ә. Жамантаеваның 30-дан аса ғылыми-әдістемелік жарияланымдары жарық көрген, оның ішінде 1 оқу-әдістемелік құралы бар .

«Білім және ғылым қызметкерлерінің кәсіподағына сіңірген еңбегі үшін» орден белгісі берілген.(2022ж.)

Қызметкерлері мен оқытушылары

Тілдерді дамыту бөлімінің барлық оқытушылары түрлі бағытта ұлттық, халықаралық бағдарламалар бойынша білім алушыларды оқытуда сөздіктер, бағдарламалар, оқу жоспарларын әзірлеуде үлкен тәжірибеге ие.

Бөлімде ағылшын тілі курсының оқытушысы шетелдік университетте тағылымдамадан өтіп келген. Халықаралық түрлі сертификаттарға ие. Сабақтарды әр деңгей бойынша авторлық оқу бағдарламаларын түрлі әдістер мен ойындар арқылы жүргізеді. Сонымен қатар, Голландиялық және Пәкістандық оқытушылар да сабақ береді.

Ахмед Уакар

Тұңғышбек Аружан

Костер Рензе

Мураталиева Галия Аманқызы

Базарбеков Әлқуат Шағайұлы

Қазақ тілі аудармашысы.

Cейдикерим Нұргүлсім Бахытқызы

Мемлекеттік тіл бойынша жоғары білікті маман.

Исабаева Райхан Дауылбаевна

Жоғары білікті маман.

Жалпы ақпарат
ОҚУ білім алушылары мен оқытушылары үшін арнайы пәндерді ағылшын тілінде оқытуға кеңес беру мен көмек көрсету