Әскери кафедра (2)

Мекен-жай: Шымкент қ.,Рысқұлбеков көшесі 3б.

Тел: 35-44-13

Фак: 35-40-63

Әскери кафедраға оқуға қабылдау тәртібі
Конкурсқа қатысуға конкурс өтетін жылы 24 жастан үлкен емес жастағы студенттер жіберіледі.

Әскери дайындық ЖОО-да оқу аяқталғанға дейін бір жыл қалғанда оқу-жаттығу жиынымен (кәсіби практикамен) аяқталады.
Әскери кафедрада оқуға студенттерді іріктеу үшін конкурс төрт кезеңде жүзеге асырылады:
бірінші кезең - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 373 бұйрығымен Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде әскери-дәргерлік сараптаманы жүргізу қағидалары және әскери-дәргерлік сараптама органдары туралы ережеге (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 11846 болып тіркелген) сәйкес бекітілген медициналық куәландырудан өту;

екінші кезең - кәсіби-психологиялық тестілеу жүргізу;
үшінші кезең - дене шынықтыру дайындығын тексеру;
төртінші кезең -ЖОО басшысыанықтайтын және бекітетін рейтингілік балдар есебіне сәйкес жүзеге асырылатын конкурстық іріктеу.
Құжаттарды  қабылдау және конкурстың Iкезеңін өткізуді ұйымдастыру әскери кафедраға жүктеледі.
II, III және IV кезеңінстуденттерді әскери кафедраға қабылдау  ҚР ҚМ іріктеу комиссиясымен жүргізіледі.
Іріктеу комиссиясының құрамы Қазақстан Республикасы Қорғаныс Министрлігінің бұйрығымен анықталады.

Жоғарғы оқу орнын бітірген соң Қазақстан Республикасы Қорғаныс Министрінің бұйрығымен запастағы офицерлерді даярлау бағдарламасы бойынша әскери дайындықтан өткен бітіруші түлектерге запастағы «ЛЕЙТЕНАНТ» әскери атағы,запастағы сержанттарды даярлау бағдарламасы бойынша әскери дайындықтан өткен бітіруші түлектерге запастағы «КІШІ СЕРЖАНТ» әскери атағы беріледі.
Әскери кафедра
Тарихи мәлімет
Запастағы офицерлерді даярлау бағдарламасы бойынша