"Достық" клубы

Оңтүстік Қазақстан Мемлекеттік университеті ,

бас корпусында  каб.107.

vk.com/club_doctyk_ukgu

Ұлтаралық елдін тұрақты дамуының ынтымақ кепілі. Татулық пен бірлік-біздің басты байлығымыз, 2003 жылдан бастап әр ұлттың мәдиетін біріктіру мақсатында университете ұлттық ассамблея құрылды. 2012 жылы атауы «Достық» деп өзгертілген,клубтың құрамына 27 ұлт өкілдері кірді.

«Достық» клубының саяси мақсаты-әр ұлт студенттерінің деңгейлері бір екенін, мәдениеттін дамуы, тілдерінің ұмытылмауын, салт-дәстүрлерін біліктіру.

«Достық» клубының мүшелері тек университеттін ішінде ғана емес, сонымен қатар қалалық және облыстық іс-шараларға белсенді қатысады

Клубтың мақсаты – әр ұлттың студенттік жастарын біріктіру және топтостыру, студенттердін рухындағы интернационализмді мәдеиеттендіру,толерантықты тілге мәдениетке,бір бірінін салт дәстүріне деген құрмет.

Біздің клубтың тапсырмасы әр ұлттың ұлттық мәдениетімен таныстыру, студенттік жастардың басқа ұлт өкілдерінің көз-қарасымен көру және түсіну мүмкіндіктерін дамыту.

Университетінің студенттері жастардың шаруашылығының этномәдени бірлестіктерінің Қазақстан халқының облыстық ассамблеясының құрылуына белсенді қатысады.

Біздің көмегімізбен сіздер:

• Жаңа және сенімді достар табасыз;
  • Сөйлеу мәнерін үйренесіз;
  • Қазақстан Республикасының тарихы, мәдениеті, дәстүрі жайлы көп мәлімет аласыз;
  • Басқа елдердің салт-дәстүрі және мәдениетімен танысасыз;
  • Ана тіліңізбен танысып, сонымен қатар өміріңізді өз халқыңыздың жарқын биімен толықтырасыз;
  • Өзіңіздің шығармашылық қабілетіңізді артырып, талантыңызды көрсетіп, ой-пікірлеріңізді жүзеге асыра аласыз;
  • Студенттік өміріңізді түрлендіріп және онда ерекше орын алу.

«Достық» клубы әр түрлі шығармашылық кештерде: Наурыз мейрамы, ҚР Конституциясы күні, Қазақстанның тұнғыш Президенті күні, Тәуелсіздік күнінде белсенді атсалысады.

Сонымен қатар клубтың мүшелері әр түрлі конференцияларды, конкурстарды, тренингтарды және секцияларды ұйымдастырады.

Рухтың бағасын және мәдениетті сақтау, жастарды соған еліктіру, қазіргі танда ортаның келісінің сақталуының маңызды шарты болып отырy Бұл М.Әуезов атындағы ОҚМУ – нің «Достық» клубының ең басты мақсаты.