«Қазақстан студенттерінің Альянсы» РСҚ

Нуралиев Азамат Мұхтарұлы
Мекен-жайы: ОҚО, Шымкент қаласы,
М.Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан Мемлекеттік университеті
бас ғимаратында каб 107 , 3А.
байланыс телефоны: +7-707-212-08-96

«Қазақстан студенттерінің Альянсының» негізгі міндеті:

Қазақстан Республикасының мемлекеттік жастар саясаты негізінде студент жастардың қоғамдық белсенділігі мен патриоттық сезімін арттыру;
студенттердің жан - жақты дамуы мен студенттік көзқарасты қалыптасыру;
әрбір оқу орнындағы студенттермен тығыз байланыста жұмыс жасау.

Қазақстан Республикасының мемлекеттік жастар саясатын жүзеге асыру барысында студент жастар арасындағы белсенді топ болып саналатын және де болашақта қоғамда потенциалдық салмағы жоғары болатын әрбір саланы ескере отырып,

«Қазақстан Студенттер Альянсы» келесі бағыттар бойынша жұмыстар атқарады:

• студенттердің әлеуметтік құқықтары мен мүдделерін қорғау;
  • студент жастарының бос уақытын тиімді пайдалануға ықпал жасау;
  • студенттердің патриоттылығы мен азаматтылығын дамыту;
  • студент жастарды жастар бағдарламаларын жүзеге асыруға қатыстыру;
  • оқу - тәрбие және ғылыми - зерттеу үрдістерінің жұмысын жақсартуда өз үлесін қосу.

Қазақстан студенттер Альянсы 2005 жылдың 14 сәуірінен бастап құрылды және өз құрамында 3200-ден астам студентті қамтиды . Қазіргі таңда Республикамыздың 16 облыс , аудандарында құрылып қыруар іс-шаралар атқарып жатыр. Шымкент қаласы бойынша 12 жоғары және арнаулы оқу орындарын біріктіріп бір ұранмен , бір мақсатпен біріктіріп отыр. 2010 жылы Аскерлердің саны 4100 студентті құрады. Аталған ұйымның негізгі мақсаты «Студенттердің құқығы мен мүдделерін қорғау». Қозғалыс көщбасшылары студенттердің мүдделерін жобаларға белсенді қатысуда , мысалы:«Қалай өмір сүресің студент ?», «Қалай тамақтанасың студент?», «Студент оқулықтарың қалай?», «Коррупцияны езейік!», «Есірткеге жоқ де!» және де жастарды патриоттық рухқа тәрбиелеу мақсатында «Бұл біздің туымыз!», «Бұл біздің Әнұранымыз!» атты Республика, облыс, қала, университеттер көлемінде іс-іс шаралар. Талантты жастарды қолдау және студенттердің ынталарын жүзеге асыру мақсатында ұйымдастырған «Жыл студенті-2005», атты бірінші ұлттық байқауға қатысқан ОҚМУ- дың белсенді 3 студенті және қаланың 2 студенті«Жыл студенті» атты жоғары дәрежеге ие болды.