«Project management» – табысты идеяның жүзеге асуының аманаты

М.Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік университетінің 75 жылдық тойлау шегінде, сонымен қатар академик Сулейменов Султан Ташірбайұлының 90 жылдық тойлауымен Кәсіби даму және әрекеттестік орталығы және М. Әуезов атындағы ОҚМУ-мен бірлесе отырып «Project management»  тренинг-семинар өткізілді.

Біздің қоғамымыздың әлеуметтік-экономикалық қызметінің жахандануына сәйкес өз ісінің мамандары ең маңызды тапсырмасы шетел әріптестермен ар уакытта өзінің дағдысының және ұсталықтың түпкілікті жақсарту болып табылады. 2018 жылдың 29 қарашасында басқару  жобалары бойынша ағылшын тілінде «Project management» атты оқытушы тренинг өткізілді. Тренинг мақсаты: грантты өтінімнің қаржылай дағдылану бағытында біліктілікті жоғарылату,  рецензиялы журналдарға мақалалар жазу, ғылыми жобаларға басшылық ету, сонымен қатар қызметтің басқада түрлерін жобалауда  ұқыпты жобалауды қажет етеді.

Тренингті Диляра Вудворд өткізді-Рочерлік Технологиялық институтының түлегі (АҚШ), ЮНЕСКО атты ғаламдық геопаркам ұлттық комитетінің төрағасы.

Оқыту тренинг-семинарға Жоғарғы оқу орнының 33 профессор оқытушылар құрамы және Қызылорда, Жамбыл, Түркістан облыстарының Шымкент қаласының Ғылыми ізденіс институты іс-шараға қатысты. Тренинг барысында зерттеу жобаларын басқару дағдыларын жақсарту, жобаларды сауатты және табысты аяқтауға мүмкіндік беретін механизмдерді зерттеу, барлық серіктестермен қарым-қатынас орнату мәселелері қарастырылды. Қатысушылардың пікірлеріне сәйкес, семинар осы бағыт бойынша ағылшын тілін

Валида Султанова (Мирас университеті): «Мен әлденеше рет ОҚМУ жанындағы кәсіптік даму және өзара іс-қимыл орталығының тренингтеріне қатыстым. М. Әуезов халықаралық деңгейдегі бапкерлердің кәсіби жолжүгін әр жолы толықтырамын. Бүгінгі тренинг бұрын да, мазмұны бойынша да, техникалық ұйым бойынша да жоғары деңгейде өткізілді. М. Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік университетінің ұжымын мерейтой мерекесімен құттықтаймын.!»

Семинар соңында барлық қатысушыларға семинар тренері Диляра Вудворд пен М. Әуезов атындағы ОҚМУ ғылыми-зерттеу басқармасының директоры, Д-ры Назарбек Ұлжалғас Бақытқызы сертификаттарды табыстады. Сондай-ақ семинар тренері-Д-р Диляра Вудвордқа М. Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік университетінің 75 жылдығына арналған медальі мен кітап және академик Сұлтан Тәшірбайұлы Сүлейменовтың 90 жылдығына арналған өмір мен ғылыми қызметі туралы кітап табыс етілді.