Оқытудың техникалық құралдары бөлімі

Бөлім бастығы: Баимбетов Наралы  Әбдірұлы

Кабинет:  №348 Бас ғимарат

Сымтетік:  21-01-89

Оқытудың техникалық құралдары бөлімі – бұл университеттің құрылымдық бөлімшесі болып табылады. ОТҚ бөлімі жұмыстары орталықтың мәжілісінде және хаттамада құрастырылған оқу ісі жөніндегі проректорымен бекітілген жылдық  жоспар негізінде жүзеге асырылады.

Бөлім бастығы – дәрісханаларды сабақ кестесіне сәйкес техникалық құралдармен қамтамасыз ету, шаруашылық ұйымдастыру қызметін универститеттің әдістемелік органдарымен бірігіп орындау және де жоспарланбаған іс-шараларды техникалық құралдармен қамтамасыз етуін ұйымдастыру.

Бөлімнің инженерлерімен, технигінің негізгі мақсаттары – әрқашан оқу техникалық құралдарын даярлықта ұстау және де кафедралардағы лекциялық, іс-тәжірибелік және семинар сабақтарын қажетті құралдармен қамтамасыз ету.

ОҚМУ-дегі ОТҚ бөлімі келесі тапсырмаларды шешу үшін құрылған:

• Оқытудың техникалық құралдары әдістерін енгізу және жобаны біртекті жағдайда қамтамасыз етуді жүзеге асыру мақсатында университеттің барлық құралымдық бөлімдерінің жұмысын үйлестіру;
  • техникалық құралдар нормасына және талаптарына сәйкес әдістерінің жүзеге асырылуын бақылау;
  •  болашақтағы жаңа бағыт саласында жаңа технологиялық құрал жабдықтарды зерттеу және шұғыл турде үйрену;
  • оқытудың техникалық құралдарының қауіпсіздігін қамтамасыз ету, жаңа технологияларды ендіру және дамыту;
  • оқытудың техникалық құралдарын сақтау, тарату және енгізу;
  • оқу жүйесін техникалық құралдармен қамтамасыз ету;
  • университет бөлімшелерінің сұранысы бойынша жұмыстарын орындау;

Функциялар:

• Жаңа талаптарға сай құралдарды ендіру бойынша қажетті шараларды қабылдау;
  • Оқу жүйесінде техникалық құралдарды пайдалануды қамтамасыз ету;
  • Университеттің жоспарланбаған іс-шарасын оқытудың техникалық құралдарымен қамтамасыз ету;