Бірінші қыркүйек Білім күні

Құрметті қонақтар, профессор-оқытушылар құрамы!Қадірменді ата-аналар және студенттер!

Бірінші қыркүйек Білім күні – айрықша мәні бар, айтулы мереке.

Тарихқа көз жүгіртетін болсақ, сонау IV ғасырда 325 жылы атақты Рим Императоры Константин әлемді таң қалдырған алып шіркеу тұрғызып, 1 қыркүйек күнін білім күні мерекесін тойлау туралы шешім шығарады. Осыдан бастап, білім ошақтарында 1 қыркүйек Білім күні ретінде тойланып келеді.

Білім мен – барлық игілік пен байлықтың, бақыт пен берекенің, дәулеттің қайнар көзі.

Бүгін, еліміздің ең ірі және көпсалалы оқу ордасы – М.Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік университетінің табалдырығын алғаш аттаған 1 курс студенттері үшін терең білімнің, адамгершілік пен рухани байлықтың негізі қаланатын, университет өміріндегі маңызды кезең басталатын тарихи сәт!

Биылғы оқу жылының өзгелерден ерекшелігі – білім жолын аттаған жастарымыздың қадамы университетіміздің 75 жылдық мерейтойын тұспа-тұс келіп отыр.

Сондықтан да, қуаныштарыңыз құтты болсын, құрметті         1 курс студенттері!